Online PZP

Žena šoféruje autoHovorí sa, že kto hľadá, ten nájde. To platí aj pri online PZP. Niektorí však nenájdu, lebo málo hľadajú a treba im presne povedať, kde hľadať. Pomocnú funkciu bude mať aj náš príspevok, ktorý sa bude týkať povinného zmluvného poistenia. Nájsť tú najlepšiu cenu môže byť mnohokrát problém, ak si predstavíme množstvo poisťovní a ich ponúk, ktoré sa na súčasnom slovenskom trhu nachádzajú. Preskúmať všetko dopodrobna by bolo nielen časovo zdĺhavé, ale aj finančne nevýhodné. Nehovoriac o tom, keby ste sa v prieskume nedostali k tej ponuke, ktorá je skutočne najvýhodnejšia. Preto by sme vám chcel dať na vedomie, že vďaka online PZP tomuto porovnaniu neujde nikomu. Len si na vyznačené spojenie kliknite a zistíte si vaše možnosti ešte teraz.

Ako funguje online PZP?

Práve online PZP cez https://finermat.sk/pzp/ zobrazí tú najlepšiu cenu PZP, keďže poistná kalkulačka spolupracuje s mnohými poisťovňami. Tie by ste osobne určite nestihli pochodiť do 10 minút, pretože to je čas, za aký budete na monitore pozorovať vaše ponuky. Takáto činnosť by vám zabrala aj hodiny, ak nie dni voľného času. A doposiaľ nebol nikto tak vytrvalý, aby si reálne zistil ponuky všetkých dostupných možností. Dnes však prichádza zmena v podobe porovnania PZP, s ktorým vám bezkonkurenčná cena poistenia pre vaše vozidlo rozhodne neujde.

Čo preto urobiť? Samozrejme, systém sám od seba nedokáže prísť na to, aké vozidlo chcete poisťovať. Poistné sa totiž odvíja hlavne od toho. Preto je potrebné, aby ste na výpočet online PZP ceny vypísali jeden formulár. Doňho treba zadať technické parametre poisťovaného vozidla, ale aj také, ktoré v technickom preukaze nenájdete. Napr. koľko km najazdíte priemerne za rok, účel využitia vozidla atď. Dôležité pre výsledné poistné sú aj niektoré fakty o jeho majiteľovi. Napr. či má účet v OTP banke, dieťa do 15 rokov, doba bezškodového priebehu atď.

Ak ste všetko vypísali, formulár odošlite. Do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazí online PZP, a to práve vďaka porovnaniu ponúk poisťovní. Pokiaľ však najlacnejšia možnosť nie je vaše kritérium, nájdete tam aj najdrahšie či najlepšie ponuky. Všetko závisí od vás. O ponuku povinného zmluvného poistenia, ktorá je pre vás tá najvhodnejšia, môžete požiadať jedným klikom na ňu. Dopíšete údaje o vás (domácu a mailovú adresu) a spätne vám na mail príde potvrdzujúca správa s niektorými dokumentmi. V rámci nich bude návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná zelená karta, ktorú si mimochodom nezabudnite vytlačiť. Po zaplatení vám vaša poisťovňa zašle originál zelenú kartu.

Vypočítajte si PZP cenu na rôzne vozidlá

Pasažieri v aute sú v bezpečí vďaka online PZPAko iste viete, zabezpečenie tohto druhu sa netýka len osobných automobilov, ale aj iných druhov dopravných prostriedkov. Vďaka ponuke online PZP na hore uvedenej stránke prístupná na všetky z nich. Či už chcete poistiť:

  • historické vozidlo,
  • tátoša bez EČV,
  • motocykel,
  • dodávku,
  • kamióny,
  • pracovný či poľnohospodársky stroj,
  • vysokozdvižný vozík,
  • osobné auto

či hocičo iné, môžete tak urobiť. Základné pravidlo, ktorým sa je treba riadiť je to, že poistiť treba všetky vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz.

Prečo je PZP zabezpečenie dôležité?

Aj to najlacnejšie PZP online s  vie ochrániť vás resp. tých, ktorých by ste vašim vozidlom poškodili. A to nielen po materiálnej, ale aj po zdravotnej stránke. Vaša poisťovňa totiž za vás preberá finančnú zodpovednosť v prípade neúmyselného poškodenia na majetku alebo na zdraví. Nekryje teda vaše škody, na tie slúži havarijné zabezpečenie. Vo všeobecnosti určuje poisťovniam poistné limity zákon. Škody na zdraví vedia preplatiť až do 5 miliónov eur a škody spôsobené na majetku až do 1 milióna. Tieto sumy sú základné. Pod týmito hranicami sa nenachádza žiadna ponuka, hoc má aj najnižsiu cenu. Za príplatok však je možné zákonom stanovené poistné sumy pri online PZP navýšiť.

Aj to najlacnejšie PZP online je lepšie ako žiadne!

Pokiaľ uvažujete, že by ste jazdy s vaším vozidlom riskli a dúfali, že nikomu žiadnu škodovú udalosť nespôsobíte, veľmi sa so svojim šťastím zahrávate. Totiž zaplatiť nemusíte len vtedy, ak niekoho nepoškodíte, ale aj keď vás náhodou odstaví policajná hliadka. Tá vás môže pokutovať za neplatné PZP, čo predstavuje priestupok, keďže ho nariaďuje zákon. Takýto počin vás môže jednorazovo vyjsť aj na niekoľko stovák eur. No tým sa vaša nezodpovednosť nemusí vôbec skončiť. Obvodný úrad vám za to môže udeliť až 3 330 eurovú pokutu bez možnosti jej zníženia. Výzvu si vo vašej schránke môžete nájsť aj niekoľko rokov po tom, čo ste reálne jazdili bez platného poistenia. Ako sme už vyššie v texte naznačili, ak bez platnej zelenej karty spôsobíte škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, všetko hradíte sami.

To, kde získať najlepšiu cenu PZP online vďaka porovnaniu, sme vám už naznačili. No táto stránka vám potvrdí, že pre vás ako spotrebiteľa je uzatvorenie zmluvy týmto spôsobom maximálne pohodlné a bezpečné.

Vložiť komentár