Pôžičky a ich možnosti

Nehľadajte osobne, skúste to cez netAko iste viete, ak niečo chcete, musíte to hľadať alebo o to poprosiť. Výnimkou nie sú ani úvery, čo sú finančné produkty, ľudovo nazývané aj pôžičky, o ktoré treba žiadať trošku viac. Základnú definíciu by sme už mali. Poznáte však princíp tohto produktu? Viete, kto všetko môže o nich žiadať? Skutočne sú podmienky také náročné, ako sa o nich hovorí? To všetko sú otázky, ktoré by vás mohli zaujímať a takisto by vám mohlo byť nápomocné aj základné delenie tohto produktu.

Dvaja poskytovatelia

Tieto finančné produkty môžeme rozdeliť na základe toho, kto ich poskytuje. Možno ste počuli pojmy ako bankové a nebankové pôžičky. A práve to naznačuje, že poskytovatelia budú dvaja: bankové a nebankové spoločnosti. Ľudia sa väčšinou nebankovým spoločnostiam stránia, lebo majú zlú reputáciu hlavne kvôli vysokým úrokom a iným poplatkom. Pravda je však taká, že počet žiadostí je aj napriek tomuto „faktu“ stále vysoký a to z toho dôvodu, že peniaze sú ľahšie získateľné práve u týchto poskytovateľov.

Chceli by sme sa však ešte vrátiť k úrokom nebankových spoločností. Úroky si účtuje každá spoločnosť, aj banková, rovnako ako iné poplatky. Rozdiel je v tom, že pri bankových spoločnostiach si len veľmi málo žiadateľov spätne preveruje, koľko skutočne vrátili a o koľko je to viac, ako to, čo si požičali. Závery by mohli byť veľmi šokujúce. Ak však viete koho žiadať, nenachytá vás ani banka, ani nebankovka. Tie najlepšie bankové a nebankové pôžičky sú vám dostupné aj na stránke Peniazomatu, ku ktorej sa dostanete po kliknuté na označené slovo.

Zásadným rozdielom teda býva, že bankovky vám vedia poskytnúť oveľa vyššie sumy za náročných podmienok a nebankovky vám vedia takmer bez podmienok poskytnúť aj minimálne sumy.

Kto o nich môže žiadať?

O pôžičky môže žiadať každý. Či mu však budú schválené, to je druhá vec. Základnou podmienkou je mať 18 rokov a byť právne spôsobilý. Ďalšie kritériá sa odvíjajú od toho, koho žiadate a o aké sumy máte záujem. Pokiaľ by ste toho mali na rováši viac, v tom prípade by ste sa mali obrátiť na pomoc nebankových spoločností. Ak chcete žiadať o pomoc bankovú spoločnosť, mali by ste byť čistý ako ľalia. Najľahšie získateľným finančným produktom sú…

  1. nebankové pôžičky ihneď!

Najprv možno uvažujete, čo je to za názov. Je veľmi výstižný, pretože obsahuje typ spoločnosti, kde ich môžete získať, ako aj rýchlosť ich dodania. Nebankové pôžičky ihneď sú dostupné do 24 hodín skutočne každému, či pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej, pre študentov atď. a môžete ich nájsť vo variante bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia nehnuteľnosťou atď. Požiadať môžete o sumy do 500 eur, pričom doba splácania býva maximálne 30 dní, nie je však vylúčené, že niektorý poskytovateľ vám umožní splácať aj dlhšiu dobu.

  1. Rýchle pôžičky

Ide o produkty, o ktoré môžete požiadať už aj v bankových spoločnostiach. Mali by ste však očakávať, že rýchle pôžičky sa nezaobídu bez kontroly registra ani bez dokladovania príjmu. Útechou by mohol byť fakt, že pýtať môžete o sumy do 5 000 eur s dobou splatnosti aj niekoľko mesiacov, niekedy aj rokov. Vybavovanie trvá dlhšie, približne 4 dni. Úrokové sadzby sú pri tomto produkte identické aj v bankách aj v nebankových spoločnostiach.

  1. Spotrebný úver, hypotéka

Tieto dve kategórie zaraďujeme k dlhodobým pôžičkám, pretože sú charakteristické tým, že požičať si môžete sumy až do 200 000 eur, pričom ich splatnosť je v porovnaní s ostatnými typmi tohto produktu oveľa dlhšia, až 30 rokov. Získať ich môžete za najnáročnejších podmienok, v rámci ktorých by sme zmienili povinné ručenie nehnuteľnosťou. Vybavovanie trvá do 14 dní a prijateľnejšie podmienky pri takýchto sumách poskytujú bankové spoločnosti, ktorých úrokové sadzby sú v súčasnosti na minime, teda blízko 0%.

V rámci dlhodobých finančných produktov by sme sa zmienili aj o nástroji, akým je úverová kalkulačka. Ten vám vie pomôcť vypočítať a porovnať jednotlivé trhové ponuky tak, aby ste presne vedeli, ktorá ponuka je tá najlepšia a pre vás najvýhodnejšia. Obsahuje presne údaje úrokovej sadzby, výšky mesačnej splátky, doby splatnosti, celkovej preplatenej sumy a celkovej splatenej sumy.

Do popredia sa dostávajú alternatívne spôsoby vybaveniaNemusíte žiadať len osobne

Rozvoj doby prináša aj nové spôsoby žiadania. Nemusíte už nikam osobne chodiť, dokonca ani telefonovať, pretože čoraz viac sa všetko koncentruje vo virtuálnom svete a tak aj vy už máte možnosť požiadať o pôžičky online, to znamená bez toho, aby ste čo i len vykročili z domu. Je to najrýchlejší a najúspornejší spôsob, vďaka ktorému rýchlo zistíte vaše aktuálne možnosti bez toho, aby ste trávili hodiny času v rôznych spoločnostiach. Do maximálne 2 minút máte vypísanú a odoslanú žiadosť a potom už len čakáte na odpoveď zo strany poskytovateľa. To, ako dlho bude odpoveď trvať závisí od povahy produktu, o ktorý žiadate. Nebankové pôžičky ihneď online vám dajú odpoveď, prípadne aj peniaze maximálne do 24 hodín. Pri iných typoch to môže byť aj dlhšie.

Inou alternatívou žiadosti sú pôžičky cez sms, v rámci ktorých môžete požiadať o sumy do 500 eur a podmienkami nie sú ani zďaleka tak liberálne ako žiadosti online, pretože s nimi to bez registra nepôjde. Takisto si ich poskytovatelia účtujú rôzne poplatky za sprostredkovanie sumy, ale aj vysoké úroky a krátke doby splatnosti. V niektorých prípadoch sa dokonca požaduje, aby sa registrovali online a až potom môžete o pôžičky žiadať cez sms.

V článku sme sa vám snažili sprostredkovať tie najzákladnejšie informácie o tomto produkte. Najširšie možnosti vám poskytujú práve pôžičky online, o ktoré môžete požiadať ako bankové, tak aj nebankové spoločnosti, o čom sa môžete podrobnejšie dočítať aj tu. Priame otázky však môžete klásť buď pod článkom alebo na stránke peniazomat.sk.

Leave a Comment